Európsky deň jazykov

Všetky

Európsky deň jazykov

Rada Európy  po veľkom úspechu projektu vyhlásila deň 26. septembra za Európsky deň jazykov.Bol vyhlásený v roku 2001 a je organizovaný Radou Európy a Európskou komisiou. Naša škola sa, podobne ako minulý rok, zapojila prostredníctvom rôznych aktivít k oslave tohto dňa. Deti na prvom stupni mali okrem aktivít, ktoré im pripravili pani učiteľky na hodinách anglického jazyka, pripravené aj stanovište v školskej jedálni. Tu mohli ochutnať pravé anglické palacinky, ktoré pre  nich pripravila naša anglická lektorka Lisa. Žiaci 3.-4. ročníka okrem návštevy jedálne absolvovali aj „ exkurziu“ po jednotlivých stanovištiach, ktoré pre nich pripravili vyučujúci cudzích jazykov. Žiaci 2. stupňa prežili tento deň trochu súťažne. Na jednotlivých stanovištiach mohli získať časti hesla v jazyku krajiny, ktorú si predtým vylosovali a v priebehu jedného týždňa k nej vytvorili aj vlajku. Deň sme prežili v príjemnej atmosfére, ktorá bola plná smiechu a pohody. Tešíme sa na budúci ročník a všetkým našim žiakom gratulujeme k získaniu hesla.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

                    

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *