Exkurzia – Oswienčim – 9.ročník – 31. máj 2018

Všetky

Exkurzia – Oswienčim – 9.ročník – 31. máj 2018

Dňa 31.05.2018 sa žiaci najvyšších ročníkov zúčastnili exkurzie do poľských koncentračných táborov Auschwitz a Birkenau, kde mali možnosť bližšie sa oboznámiť s hrôzami páchanými na ľuďoch, ktorí boli počas druhej svetovej vojny označení ako menejcenní. K dispozícii nám boli dve sprievodkyne, ktoré svojím rozprávaním žiakov doslova pohltili a umožnili im vnímať atmosféru jedného z naj autentickejších miest popisujúcich tragédie ľudstva. Akcie podobného charakteru považujeme za prínosné, nakoľko sa nazdávame, že žiaci by mali byť oboznámení s tým, čoho je schopný jeden zanietený človek.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

 

 

 

 

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *