Kamarát AX máj 2018

Materská škola

Kamarát AX máj 2018

V rámci projektu Kamarát Ax, ktorý realizujeme v spolupráci s Mestskou políciou Martin, prišli medzi deti policajti, ktorí deťom v rámci témy zvieratá prezentovali prácu a výcvik policajných psov. Deti s nadšením sledovali ukážky a dokonca si mali možnosť vyskúšať ako sa pracuje s policajným psom.

Deti poznajú z predchádzjúcich tém význam práce mestských  policajtov a s radosťou si na víkend berú domov svojho psíka kamaráta Axa, ktorý síce nie je živý, ale pre deti je symbolom ochrany, pomoci  a priateľstva.  Zážitky  so psíkom zaznamenávajú s rodičmi do denníčka. Spoločne si ich čítame, pozeráme kresby detí a fotografie. Aj touto formou vedieme deti k pozitívnemu vzťahu ku zvieratám, ale aj k obozretnosti a nebezpečenstvu v kontakte s neznámymi zvieratami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *