Matematika je všade okolo nás.

Všetky

Matematika je všade okolo nás.

Nový školský rok nepriniesol na „Hurbanke“ len nové vedomosti, ale aj množstvo akcií a súťaží. Jednou z nich je školská súťaž s názvom POKLAD.

Matematika nie je len o sčítaní, odčítaní a nudnom delení a násobení. Matematika je všade okolo nás. Práve túto myšlienku sa pani učiteľky pokúsili priblížiť v súťaži Poklad. Žiaci si pri riešení úloh uvedomujú využitie matematiky v rôznych oblastiach života.

Súťaž bude prebiehať v piatich kolách.  Žiaci majú za sebou už prvé dve kolá. V prvom kole sa popasovali s matematikou v prepojení s biológiou. V druhom kole si žiaci vyskúšali využitie matematika v oblasti fyziky, techniky a informatiky.

Súťaž je zameraná na prácu v skupinách.  Každá z tried 5. – 8. ročníka si vyberie štyroch členov, ktorí zastupujú celú triedu. Spoločne riešia úlohy a správny výsledok zaznamenávajú do programu v počítači. Za správne riešenie sú odmenení bodmi, ktoré sa premieňajú na poklad v podobe mincí.

Podmienkou súťaže je, že v každom súťažnom kole musí skupina vymeniť minimálne jedného člena. Tak majú možnosť súťažiť viacerí žiaci.

Jednotlivým tímom sa sčítavajú mince v každom kole a celkového víťaza, ktorý si odnesie poklad, sa dozvieme až po skončení piateho kola.

Súťaž sa koná raz za dva mesiace a na tretie kolo sa žiaci môžu tešiť už vo februári.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *