Poď na pokec s vedcom!

Základná škola

Poď na pokec s vedcom!

Novinkou v šk.roku 2019/20 je súbor vedecko-fantastických besied pod názvom „Poď na pokec s vedcom!“, ktoré sú určené pre žiakov 2.stupňa v rámci medzipredmetových vzťahov ako je biológia, chémia a fyzika. Medzi žiakov prídu každý mesiac odborníci a vedci, ktorí im priblížia pútavou formou práve také témy, ktoré súvisia s ich telom a procesmi, ktoré sa v ňom dejú a prečo. Projekt vznikol v spolupráci s Jesseniovou lekárskou fakultou Univerzity Komenského v Martine a Martinským centrom pre biomedicínu. Prvú besedu s názvom „ Ako vie naše telo, že je v pohode ?“ priblížil žiakom 9.ročníka doc. RNDr. Michal Šimera, PhD. už v októbri, v novembri bude vedecká debata venovaná téme „Môže bunka cestovať v čase?“ , keď medzi žiakov 8.ročníka príde pozvaný odborník Ing. Ján Strnádel, PhD.  Atraktívna vedecká beseda čaká žiakov 7., 8. a 9.ročníka aj na Mikuláša, kedy sa bude diskutovať s vedcom Ing. Jakubom Míšekom, PhD. na tému  „Mobil – kamarát alebo nepriateľ?“ Prajeme Vám príjemnú vedeckú debatu a veľa zvedavých otázok .

Mgr. Martina Pavlíková, PhD.

administrator

podpora@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *