Príslovia o knihách

Všetky

Príslovia o knihách

Nemilovať knihy je ako nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom.
J.A.Komenský

Žiak,ktorý sa bez kníh učí,ten sa veľa nenaučí. Z dieťaťa, ktoré číta, sa stáva dospelý, ktorý myslí. Nemiluj knihy, aby si si nimi vyzdobil príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce a ducha.
Takýmito krásnymi myšlienkami vo forme prísloví zapĺňali žiaci 1.stupňa nástenku s prísloviami o knihách v rámci Marca-mesiaca knihy. O prísloviach sme sa v triedach porozprávali, samozrejme primerane veku.
Bolo zaujímavé pre nás učiteľov sledovať, ako sa postupne priestor vymedzený na príslovia zapĺňa a ktorá trieda je najaktívnejšia, pretože hoci aktivitu vyhlásili triedne učiteľky, či učitelia,aktivita bola dobrovoľná. Jej cieľom bolo vzbudiť či podporiť záujem o knihu ako takú, ako i zaktivizovať samotných žiakov k dobrovoľnej aktivite.

administrator

bolek@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *