Šachová liga Turčianskych škôl

Všetky

Šachová liga Turčianskych škôl

V stredu 19.4.2017 sa skončila Šachová liga Turčianskych škôl. Súťažilo sa v trojčlenných družstvách s možnosťou voľby dvoch náhradníkov. Samotná šachová liga sa hrala formou každý s každým v troch turnajoch s 11 kolami v mesiacoch február, marec a apríl. Celkovo sa do súťaže zapojilo 12 družstiev. Našu školu reprezentovali dve družstvá. Družstvo „A“ v zložení: Jakub Sopóci,, Miroslav Jesenský, Kristián Švrlo a Sára Grolmusová, sa umiestnilo na konečnej siedmej priečke. Prvé štyri miesta obsadili gymnázia martinského okresu. 5. – 9. priečka bola charakteristická veľkou vyrovnanosťou družstiev základných škôl, pričom poradie po odohraní jednotlivých kôl sa neustále menilo a až do posledného kola ani jedno družstvo nemohlo kalkulovať s istotou svojho lepšieho umiestnenia. Družstvo „B“ : Matej Stopka, Tomáš Ševčík, Marko Hvizdák, Michal Barica a Daniel Vojtas, sa umiestnilo na dvanástom mieste. Všetci zúčastnení dostali účastnícky diplom a naši dvaja žiaci boli ocenení ako najmladší žiak – Daniel Vojtas a najmladšia žiačka – Sára Grolmusová. Našim družstvám držíme palce v nasledujúcom ročníku a ďakujeme im za reprezentáciu školy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *