Za krásami Veľkej Fatry

Všetky

Za krásami Veľkej Fatry

V prvú májovú sobotu sme sa vybrali na triedny výlet  do Belianskej doliny na poľovnícku chatu Rybô. Keď sme tam prišli, zostali sme prekvapení. Chata bola nádherná, ale nebola tam voda ani splachovací záchod, iba latrína a elektrinu vyrábal benzínový generátor. Dokonca aj zuby sme si umývali v potoku. 

Hneď prvý deň, len čo sme sa zložili na chate, vybrali sme sa na Borišov. Inak sa ani nedalo, nakoľko počasie bolo úplne super. Celou cestou sme sa rozprávali a spoznávali prírodu. Po necelých troch hodinách stúpania sme dorazili na chatu pod Borišovom. Trochu sme sa občerstvili, najedli. Počasie nám naozaj prialo, a tak sme sa mohli vyhrievať na slniečku a obdivovať okolitú prírodu. Po krátkom oddychu sme niektorí vyšli na samotný vrch Borišov, do nadmorskej výšky 1 510 m. Odtiaľ sme mali perfektný výhľad na celú Veľkú Fatru. Bolo tam ešte aj trochu snehu. Niekto dostal  výborný nápad – zguľovať našu pani učiteľku.

Potom nás už čakala cesta nadol, späť do doliny k chate Rybô. Po takej namáhavej túre sme boli radi, keď sme podvečer konečne došli späť. Na večeru sme mali špekačky, ktoré sme si sami opiekli nad ohníkom. Večer sme unavení  všetci rýchlo zaspali.

Druhý deň sme strávili v okolí chaty, lebo doobeda aj trošku pršalo. Hrali sme sa Aktivity. Náš skvelý kuchár,  ocino,  nám zatiaľ navaril ten najlepší guláš, priamo v kotlíku! No hneď ako vyšlo slniečko, vybehli  sme von aj my. Objavovali  sme les, preskakovali  potok. Naše spolužiačky Skajka a Veronika si pri potoku maľovali tváre ako to robili Indiáni. Všetkým sa to náramne zapáčilo. Takto vznikla hra na Indiánov. Rozdelili sme sa na dva kmene: Apačov a Papačov. Bola to veľká zábava.  Najmä pre tých, ktorí boli zajatí a museli ísť do mučiarne – latríny! Poobede sme išli na vychádzku spojenú so zmyslovým poznávaním Veľkej Fatry.  Svoje získané vedomosti sme si  preverili vylúštením tajničky. Večer nám vypovedal službu benzínový generátor, a tak sme si zahrali tieňové divadlo a po ňom nasledovala veľkolepá televízna šou bez televízora.

V pondelok sa nikomu z nás nechcelo ísť domov. Na tento výlet budeme určite všetci dlho spomínať. Ďakujeme našej pani učiteľke i rodičom a už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružstvo.

Ninka Salíniová, Apači a Papači zo 4. A

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *