Deň detí tak trochu inak

Všetky

Deň detí tak trochu inak

Deň detí môže mať rôznu podobu. A tak ten náš bol celý v našej réžii – výlet na Šútovský vodopád. Do Šútova sme sa dostali autobusom, aj napriek zhrozenému pohľadu p. šoféra. Hneď na začiatku túry nás očaril Chleb, v celej svojej kráse. Pridali sa k nám aj niektorí naši súrodenci, rodičia, ba aj jeden dedko.  Cesta s náučnými tabuľami bola veľmi zaujímavá. Dozvedeli sme sa veľa o faune a flóre tejto časti Malej Fatry. No nebolo to len teoretické. Takmer na každom kroku sme stretávali malých obyvateľov lesa – žabky, myšky, chrobáčiky, aj salamandru. Žlnkot potôčika, spev vtáčikov a vetrík, ako aj rôzne prírodné prekážky nám spríjemňovali cestu až k vodopádu. Šútovský vodopád je nádherný! Bolo to prekrásne prírodné divadlo. Po posilnení sa dobrotami od maminiek sme sa vybrali späť. Cestou sme aj vyčistili chodník po turistoch, ktorí zabudli na svoje odpadky. Pán šofér nás už privítal s úsmevom! Bol to skvelý deň plný zážitkov! 4. A

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *