EXKURZIA do Brodzian

Všetky

EXKURZIA do Brodzian

V tomto školskom roku sme po druhý raz uskutočnili školskú exkurziu do Múzea Alexandra Sergejeviča Puškina v Brodzanoch.  Konala sa 6.júna 2018 a bola určená pre žiakov, ktorí sa učia ruský jazyk , ale pre dostatočný počet miest v autobuse a záujem zo strany detí, sa zúčastnili aj  žiaci, ktorí majú nemčinu. Jednalo sa o triedy : 7.B,7.C,8.A,8.B a 8.C. Exkurzia bola s odborným výkladom, žiaci sa dozvedeli o živote a tvorbe významného ruského básnika, ale hlavne o živote  jeho netere z manželkinej strany, Natálie Gončarovovej,  ktorá sa v Brodzanoch narodila, prežila tu celý svoj život a svojím pôsobením sa významnou mierou zaslúžila o rozvoj celej obce.  Výklad bol zaujímavý, pani sprievodkyňa ochotne odpovedala na otázky žiakov a pridala aj nejaké zaujímavosti. Okrem kaštieľa, v ktorom je umiestnené múzeum, sme prešli aj park s bustami ruských aj slovenských spisovateľov, ako aj sochou samotného Puškina. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Partizánskom, kde mali deti cca polhodinový rozchod na občerstvenie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *