Vojensko-historické múzeum vo Svidníku

Všetky

Vojensko-historické múzeum vo Svidníku

V piatok, 2. 6. 2017, sa žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzii. Navštívili, areál bojovej techniky a vyhliadkovú vežu na Dukle neďaleko mesta Svidník blízko slovensko-poľských hraníc. V múzeu si mohli obzrieť exponáty z obdobia prvej a druhej svetovej vojny spolu s výkladom od sprievodcu. Týmto spôsobom si svoje bežné informácie z hodín dejepisu mohli rozšíriť o rôzne zaujímavosti a fakty, ktoré sa bežne neučia. Taktiež exponáty, ktoré videli na vlastné oči, ich obohatili a mohli tak presne vidieť, ako to vyzeralo. Ak mali nejaké otázky alebo nejasnosti, sprievodca im rád na ne odpovedal.

Ivan Ďuriš

duris@zshurbanova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *